Oslava 25. výročí založení DXN v Kuala Lumpur

Oslava 25. výročí založení DXN v Kuala Lumpur

Jsme šťastně doma po dobrodružném cestování po Asii, kde jsme oslavili 25. výročí založení DXN v Kuala Lumpur a potom následně navštívili při okružní plavbě lodí exotická místa jako jsou ostrov Penang patřící k Malajsii, v Thajsku světově známé turistické letovisko Phuket a ekologicky uvažující a žijící Singapur.

Okružní plavba lodí nám nabídla výhledy na překrásná pobřeží, při jednodenních výletech jsme si prošli ostrov Penang a Phuket.

V Singapuru jsme strávili 3 dny a užili jsme si jeho nejznámější atrakce – překrásnou botanickou zahradu, centrum města s resortem Marina Bay Sands (bazén ve tvaru lodi na střechách tří obloukovitě vystavěných budov) a safari s šelmami ve volné noční džungli.

Všechno jsme dokumentovali, opájeli se svěžími barvami všudypřítomné divoce rostoucí rovníkové vegetace, chutnali jsme místní zeleninové pochoutky, slaďoučká šťavnatá manga a zažívali spoustu legrace. Taky jsme ovšem trpěli vysokými teplotami, které způsobovaly, že jsme se i přes několikeré denní převlékání do suchého oblečení cítili stále tak trochu “upatlaní”. Naše těla se zkrátka nedokázala tak rychle přizpůsobit nočním teplotám kolem 30°C, denním na slunci i kolem 50°C a vlhkosti vzduchu blížící se téměř 100%. A všude masa lidí přelidněné Asie …

Osvěžení jsme našli na okouzlujícím ostrově Sentosa, kde jsme si konečně užili písečné pláže, ovšem s mořem tak teplým, že jsme z vody téměř ani nevylezli.
Každý výlet do exotických krajin nachystá pro cestovatele i zatěžkávající zkoušky, ale tentokrát ta spousta dech beroucích, úžasných momentů bohatě překryla drobné každodenní strasti zhýčkaných Evropanů, zvyklých na vysoký životní komfort.

V paměti nám zůstane překrásná, divoce bující vegetace s hýřivými barvami exotických květů, noční zpívající fontána před Marina Bay Sands doprovázená unikátní laserovou show, vlhká noční džungle s obrovským malajským tygrem stojícím za skleněnou stěnou půl metru od nás, odpuzující hyenou blížící se k nám volnou přírodou, obrovskou masou sloních těl či extrémně velkých netopýrů, visících nám nad hlavou …

Děkujeme za všechny ty výjimečné zážitky a také za to, že vše proběhlo bez větších zádrhelů a všichni jsme se vrátili domů bez jakékoliv zdravotní či majetkové újmy. Tak zase někdy příště v okouzlující, skromnější, zážitkově bohaté Asii …

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.