Co může bránit u žen vytouženému otěhotnění?

Co může bránit u žen vytouženému otěhotnění?

Pokud žena nemůže otěhotnět v průběhu dvou let, považuje se to za neplodnost. Samozřejmě je nutno vyšetřit i partnera. U žen může být za neúspěšným úsilím otěhotnět podle TČM nedostatečnost ledvin, nedostatečnost krve, nebo blokáda jater. Negativní roli může sehrát i vliv hormonální antikoncepce pobírané více let.

Ledviny jsou těžce pracujícím orgánem, který odstraňuje z těla nevhodné, pro tělo toxické látky. Jsou spojeny se sluchem (šumění v uších), kostmi, koleny, vlasy, zuby. Jsou považovány za „orgán mládí“ a „sídlo životní energie“.
Název „hlídač ledvin“ si v TČM vysloužila vysoce ceněná medicinální houba Cordyceps pro svou schopnost zlepšit výměnu látek v ledvinách, zlepšit dynamiku buněk ve tkáni ledvin, pomáhat ledvinám vylučovat močovinu, zlepšovat funkci ledvinných kanálků poškozených léky nebo zánětem.

Nedostatečnost krve pomůže řešit konzumace sladkovodní řasy Spiruliny, která svým nutričním složením odpovídá mateřskému mléku. Dodává tedy tělu komplexní živiny, ale navíc zlepšuje i složení krve. Je totiž bohatým zdrojem zeleného rostlinného barviva chlorofyl, které je velmi důležité pro správnou tvorbu a obnovu krve.
Když k tomu doplníme informaci, že je schopna absorbovat těžké kovy a radioaktivní záření, je nám jasné, že je dokonalou přírodní potravou právě pro ženy, které si přejí otěhotnět.
Podle Rakouské lékařské komory může vyzařování mobilních telefonů způsobovat mimo jiné i vývojovou neurotoxicitu a má negativní vliv na plodnost. Tato tvrzení jsou doložena vědeckými studiemi zdravotních účinků neionizujícího záření od 30 kHz do 300 GHz. I přes tyto informace se zřejmě většina z nás nezřekne používání mobilních telefonů či bezdrátových síti jak doma, tak i na pracovištích. To se týká samozřejmě i žen usilujících o otěhotnění. Proto je právě pro ně důležitá schopnost Spiruliny vylučovat z těla radioaktivní látky, kterou potvrdila Světová zdravotnická organizace po zveřejnění zprávy o provedení výzkumu v letech 1990-91 v Minsku, v Bělorusku. V Institutu nukleární medicíny byl vyvinut léčebný program – 100 dětem s nemocemi z radioaktivního ozáření bylo podáváno 5 g Spiruliny po dobu 20 dnů. Zpráva potvrzuje, že Spirulina snižuje hladinu radioaktivních látek v těle, přijatých z kontaminovaných potravin – Cesium 137, Strontium90. Po 20 dnech podávání 5 g Spiruliny došlo ke snížení obsahu těchto látek v těle ozářených dětí o 50%.
Tato „superpotravina“ s více než 100 živinami patří mezi tzv. „zelené potraviny, které by měly být trvalými potravními doplňky lidí žijících v civilizací poničeném životním prostředí a ve stresu.

Co se týče blokády jater, zde může významně pomoci „královna hub“ Ganoderma lucidum, které obvykle říkáme japonským výrazem Reishi. Čínsky se jí říká Ling zhi, což volně přeloženo znamená něco jako „božská houba nesmrtelnosti“. V čínské léčivé tradici je využívána již minimálně dva tisíce let, od doby prvního císaře dynastie Čching ve třetím století před Kristem.
Reishi výrazně posiluje imunitu, podporuje játra a celý organismus a působí detoxikačně. Pak nepřekvapí, že její spektrum použití je natolik široké, že může být použita jak při boji s nadváhou či prosté detoxikaci, tak při osteoporóze. Detoxikace je ostatně klíčovým slovem i při řešení nádorových onemocnění.
Je nositelkou zdraví, síly a dlouhověkosti, působí i preventivně, to znamená, že zabraňuje vzniku nemocí. Když je už nemoc přítomná, zmírňuje její průběh a podporuje hojivé a uzdravující procesy. Její využití je tedy univerzální s malým rizikem nežádoucích účinků. Množství účinných látek, kterých je více než 400, dělá z Ganodermy velmi všestrannou houbu. Její zdraví ovlivňující vlastnosti jsou potvrzovány vědeckými postupy. Studie jsou prováděny na buněčných kulturách, je využívána v léčebných postupech humánní medicíny.

V neposlední řadě brání často ženám marně usilujícím o otěhotnění nevyvážený hormonální systém. Pro harmonizaci hormonálního systému doporučuje přírodní medicína šťávu z rostliny Morinda citrifolia, která roste volně v přírodě v tropických oblastech a je známa více než 2000 let.
Dnes již existují stovky vědeckých prací a lékařských studií, které potvrzují léčebné účinky morindy. Morinda obsahuje podle některých pramenů až 200 různých látek, které jsou biologicky aktivní. Antrachinony obsažené v morindě mají účinky protizánětlivé, protinádorové, působí proti bakteriím, parazitům a plísním, zlepšují funkci obranyschopnosti a mají účinky proti bolestivé. Scopoletin v morindě pečuje o jaterní buňky, má účinky protizánětlivé uplatňující se v léčbě onemocnění průduškového astmatu. Nejdůležitější složkou rostliny Morinda citrifolia je proxeronin. Zvýšená potřeba xeroninu nastává při stresu, stárnutí, nedobrém životním stylu, infekci, tvorbě nádorových buněk, kouření, alkoholismu, návyku na drogy a při všech stavech doprovázených zvýšeným poškozením buněk. Dr. Heinicke prokázal, že morinda má příznivý vliv na tvorbu serotoninu v mozku. To je významné pro úpravu spánku, odstranění deprese, bolestí hlavy a migrény.

Po přečtení výše uvedených informací nikoho nepřekvapí, že ganoterapeutka společnosti DXN paní Jane Yau z Malajsie doporučuje pro zlepšení šance k otěhotnění tyto výrobky DXN (nejlépe pro oba partnery):
1. Morinzhi: 20 ml 3x denně
2. GL (podhoubí z Ganodermy): 5 kapslí 3x denně
3. Spirulina: 5 tablet 3x denně
4. RG (spory z Ganodermy): 1. týden: 1 kapsle denně, 2. týden: 2 kapsle denně, 3. týden: 4 kapsle denně, 4. týden: 6 kapslí denně a udržovat
5. Cordyceps: 1 kapsle 3x denně

Nejkratší časový horizont této přírodní podpůrné terapie je 3 až 4 cykly menstruačního období.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.