Překyselení organismu

Překyselení organismu

Nebezpečné překyselení organismu

Překyselení těla jako takové se projevuje v sedmi fázích:

1 – ztráta energie
2 – přecitlivělost a podrážděnost
3 – zahlenění a zácpa
4 – záněty a zápaly
5 – ztuhnutí měkkých tkání – např. bolesti svalů, kornatění cév, povlaky
6 – tvoření vředů
7 – degenerace = rakovina, nemoci srdce, infarkty, mrtvice, diabetes… atd.

Tělo nemá možnost regenerovat buňky, recykluje je a odvádí zpět do těla, krev nemá možnost se dostatečně okysličit. Užíváme-li různé léky, jejich chemické prvky se usazují v těle. V počátečním stádiu nerovnováhy tyto symptomy zahrnují projevy jako vyrážky na kůži, bolesti hlavy, alergie, častá nachlazení, chřipky a záněty dutin.

Trvá-li tento stav, vznikají ještě vážnější problémy. Oslabené orgány a systémy těla se postupně začínají vydávat na cestu, jejímž výsledkem je nefunkčnost štítné žlázy, nadledvinek a jater. Jak se tkáně stávají stále více kyselými, snižuje se úroveň kyslíku v tkáních a metabolismus buněk se zastaví. To má za následek otoky, záněty, tvorbu kamenů, bolesti, křeče. Jinak řečeno – buňky umírají a My umíráme.

Pokud v nápojích DLOUHODOBĚ přijímáme příliš mnoho kyselin, organismus se tomu brání tím, že krev začne na jejich neutralizaci odebírat alkalické minerály z našich tkání, aby vzniklou situaci vyrovnala /začínáme být Kanibaly sama sebe/. Minerály, které jsou vhodné na neutralizaci či detoxikaci silných kyselin = sodík, draslík, vápník a hořčík. Zdravé tělo si udržuje rezervní zásobu těchto alkalických minerálů pro naléhavou potřebu. Pokud je však nedostatečné množství těchto minerálů ve stravě, jsou získávány z krve/ Na a K/, z kostí a chrupavek/Ca/, či ze svalů/Mg/. To vede k jejich nedostatku – a projevům různých symptomů, jako je např. kazivost zubů u dětí, odvápňování kostí u žen, plešatění u mužů.

A to je jen špička ledovce. Jestliže je přetížení kyselinami tak velké, že je nestačí regenerační mechanismy krve vyrovnat, ukládají se nadbytečné kyseliny do tkání: Lymfatický systém neutralizuje vše, co je možné neutralizovat a všeho ostatního se zbavuje. Bohužel, zbavit se kyselin z tkání znamená předávat je zpátky do krve, čímž se vytváří bludný kruh, při němž se spotřebovává stále více alkalizujících minerálů. Nerovnováha pH v krvi a v tkáních vede k dráždivosti a zánětům a dává základ pro vznik chorob a nemocí. Akutní či opakující se onemocnění je vyvoláváno buď snahou organismu mobilizovat rezervy minerálů zabraňujících poškození buněk, nebo neodkladným úsilím detoxikovat vnitřní prostředí.

Tělo se zbavuje kyselin i kůží, což se projevuje chorobami a příznaky jako jsou ekzém, akné, vředy a nežidy /chybějící slezina/, vyrážkami, bolestí hlavy, svalové křeče/bolestivá menstruace/, pocity bolesti obecně aniž by byla zjištěna příčina, otoky, podráždění či záněty.

Jestliže jsou všechny možnosti již vyčerpány, objevují se chronické potíže. Když se kyselé odpadní látky vytvářejí v těle a dostávají se do krevního řečiště, oběhový systém se pokouší jich zbavit v plynném či kapalném stavu přes plíce nebo ledviny. Pokud je jich příliš mnoho, ukládají se do různých orgánů jako srdce, játra, slinivka a střeva, nebo do tukových tkání – prsa, boky, stehna, břicho a mozek. Tato skladiště existují jako polypy, hleny, cysty, kyselé krystaly, nádory, bradavice, ekzémy, skvrny, mateřská znamínka, mozoly, puchýřky, celulitida apod. Tento ničící proces odpadních kyselin bychom také mohli nazvat procesem stárnutí. Vede k degenerativním chorobám  včetně rakoviny.

Odkyselení a alkalizace těla. Boj s výše vyjmenovanými zdravotními potížemi a příznaky pomocí tradiční alopatické medicíny je neúčinný, protože tu ve skutečnosti nejde o nemoci jako takové, ale spíše o různé druhy obranných reakcí těla proti celkovému překyselení organismu. To je jejich skutečnou hlavní příčinou. Proto je třeba účinněji pracovat přímo s touto příčinou – pomoci tělu k odkyselení a zpětné alkalizaci.

ZDRAVÁ  ALKALICKÁ  KREV A TKÁNĚ vytvářejí zdravé tělo. Odkyselovat organismus dokáže houba REISHI – GANODERMA lucidum, která obsahuje ORGANICKÉ GERMANIUM.

 

Dále také sladkovodní řasa SPIRULINA.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.